top of page

Soovid ise OMA PULMA korraldada?

pulmakorraldaja.jpg

 Paljud meie tänased noorpaarid on väga laia silmaringiga, toimekad, palju reisinud ning nobenäpsed otsima kõikvõimalikku pulmainfot netiavarustest.

 Kui korraldada ise pulmad, kas siis võib kõik õnnestuda suurepäraselt ?

   Kõik sõltub sellest, kui suured on ootused, mille me endale seame.

Mina pulmakorraldajana isetegemist maha ei laida, sest oma pulma on väga vahva korraldada ning aina uutesse segmentidesse sukelduda ja kui selleks on olemas piisav ajavaru, siis ongi kõik väga hästi.

Sageli  juhtub aga nii, et noorpaarid hakkavad suure õhinaga oma pulma korraldama, aga unustavad ära, et nende argielu on üsna pingeline - tööl on palju kohustusi, koolid veel pooleli, vanemad vajavad abi ja lapsed tähelepanu – ühesõnaga aega napib.

Ühel ajahetkel võib joosta kogu korraldusepool kokku, sest ise lihtsalt ei jõua kõike koos hoida.

  Esmapilgul lihtsa sündmuse organiseerimisel võib ette tulla takistusi, mida tuleb osata ette arvestada, et kõik mööduks sujuvalt, täpselt ning ebamugavust tundmata.

 Nagu igal elualal, on ka pulmapeo korraldamise ja läbiviimise kogemused hindamatu väärtusega. Eestimaal on pulmaturul palju tublisid tegijaid, kes teevad oma tööd südamest ja suure pühendumusega ja nemad ongi Teile tublid abilised!

Pulmakorraldajate kasuks räägib asjaolu, et meil on kogemustepagas ning pikaajaline koostöö professionaalsete teenusepakkujatega, tasemel peokohtade ning kvaliteetset teenust pakkuvate muusikutega, tänu millele saame anda oma soovitustele ka garantii.

   Meeldejääva pulmapeo korraldamine nõuab teadmisi, oskusi, ideid, aega ning infot sellest, kust leida sobiv peopaik, esinejad, toitlustaja ning teised teenusepakkujad.

Pulmakorraldus algab kõigepealt noorpaari enda soovidest, kus võib julgelt lasta fantaasial lennata. Hea oleks oma unistused ning nägemused kõik kirja panna.

Pulmade ettevalmistamisel on kõige ebahuvitavam osa eelarve koostamine.

Sama tähtis, kui eelarve omamine, on ka sellest kinnipidamine. Peale eelarve kinnitamist algab etapp, kus tuleb unistuste pilvedelt maha tulla ja täpsemalt vaadata, mida saab endale lubada ja mida mitte.

Peo nähtavamad osad, millelt säästmine ennast ei õigusta, on teie välimus, sõrmused, foto, tseremoonia- ja peokohadekoor ning tort.

 Võib juhtuda, et kiires elulises ajagraafikus jäävad noorpaaril sageli tähelepanuta sellised asjad nagu:

1. Kas valitud peokohas on Teil olemas peol teenindajad, kes toovad söögid-joogid lauale, vahetavad taldrikuid, täidavad tühjenenud kausid ja vaagnad?

2. Kas peole on tagatud terveks õhtuks toitu selliselt, et see enne keskööd otsa ei lõpeks?

3. Kas peokohas on pulma ajal olemas kohalik töötaja, kes teab, kuhu pöörduda siis,

kui elekter äkki ära läheb või juhtub midagi muud ootamatut?

 Igal aastal saan mitmeid enne pulmi appihüüdvaid e-kirju, et palun aidake, muidu jääb pulm ära!
Kohtudes noorpaariga on minu ülesanne kõigepealt kuhjunud pinged maandada ja vaadata, mis senini on tehtud, kuhu on soov liikuda ja siis üheskoos pead kokku panna, et tähtpäev 100% õnnestuks.

Hea lugeja võib nüüd arvata, et tõstan liigselt esile pulmakorraldaja vajalikkust, aga võin kinnitada, et see teadmine põhineb mu 20. tööaasta kogemusel. Kuna meil Eestis on mitmeid tublisid pulmakorraldajaid, kel on täpselt samasugused kogemused, siis olen hea meelega hääletoruks ka neile.

  Pulmakorraldaja peab olema oma ala professionaal – täpne ja sihikindel organisaator – pulmapeo projektijuht. Ta peab pakkuma sobilikke teenuseid, mõistes teie soovitud tervikpilti pulmast. Pulmakorraldaja peab olema teie nõustaja, soovitaja, ökonomist ning logistik pulma ette valmistades ja pulmapeo ajal. Pulmapidu ette valmistades, peate pulmakorraldaja abi kasutades, saama vabastada ennast sobilike teenuste otsimisest, paljudest siduvatest kohustustest, detailide meelespidamisest ning aeganõudvatest pisiasjadest. Heal pulmakorraldajal peab olema hea vaist, stiilitunnetus, sõnaseadmise oskus, korrektne välimus, huumorisoon ja fantaasia.

Ta on kohusetundlik ning täpne „meeskonnamängija”.  

 

Oma pulma korraldamisel tuleb arvestada kahe etapiga - pulmakorraldus enne pulmi ja pulmakorraldus pulmapäeval.

 Kui enne pulmi on kõik kenasti laabunud ja tegevused kontrolli all, siis pulmapäeval soovitan võtta endale abiline, kes toimetab kogu päeva teie antud ajagraafiku ning ühiselt loodud plaani alusel.

  

Pulmapeol koordinaatori ülesanded

Pulmakorraldaja paneb õla alla neile teenustele, mille osas noorpaar abi vajab, kuid sageli on noorpaaril omal olemas tuttavad, kes midagi enda kanda võtavad nagu näiteks tordi tegemine, pildistamine, lilleseaded vms. Siis tulebki pulmapäeval mängu peo järelvalve, mille tagab kas pulmakorraldaja, noorpaari enda valitud lähedane usaldusisik või peokohas sel päeval vastutav teenindaja, kes on asja sees algusest peale olnud ja kelle ülesandeks on kontrollida sõlmitud kokkulepete täitmist.

Igas pulmas kehtivad erinevad kokkulepped, sest peod on erinevad oma ülesehituselt ja stiililt.

Peo järelvalve ehk peotagala võtab vastu külalisesinejad, näitab ette garderoobid, kus esinemiseks valmistuda, korraldab peokülalise toitlustuse, lepib peojuhiga kokku täpse ajastuse esineja jaoks, kontrollib ansambli peole jõudmist, aitab esineja lavale, koordineerib külaliste majutust ja transporti, korraldab ilutulestiku täpse ajastatuse jne. Sellega peo järelevalve ülesanded ei piirdu. Veel näiteid peotagala tööst:

  • Kontrollib fotograafi, videooperaatori õigeaegset kohaolekut

  • Tegutseb pulmavanema abilisena

  • Korraldab pulmatordi jõudmise pulmamajja ning õigeaegselt peosaali toomise

  • Paneb pulmamajas noorpaari kohaletulekuks kõik õigeaegselt valmis

  • Korraldab pulmamuusikute paigutuse ja tehnilise lahenduse

 

 Nii võib juhtuda: Külalised saabuvad pulma. Kuna neile on ette nähtud ka majutus, siis otsivad külalised kontaktisikut, kes näitaks neile ette toa, kus nad end tseremooniaks ette valmistada ja hiljem ka ööbida saaksid. Nii mõnigi muretseb, kus kortsu läinud kleiti triikida, kuidas särgilt plekki eemaldada, lipsu siduda, kust saabudes vett või kohvi saab, kuhu kingid jätta ja lillede ümbert paber panna.

Hea lahendus: On hea, kui noorpaar on oma külaliste peale mõelnud ja tervitab ning majutab peokohas selleks valitud isik - on see siis pulmakorraldaja või pekohas olev administraator

Korrektselt läbimõeldud peo juurde käib ka külaliste heaolu eest hoolitsemine.

 

Las pruutpaari vanemad ja lähemad sõbrad pidutsevad sel kaunil päeval koos noorpaariga!

Lapsevanematele on nende laste abiellumise päev autasu elutöö eest. Sel päeval ei peaks neil lasuma kohustus kas tordi järel käia ja see ohutult peomajja toimetada või viimasel hetkel veel midagi korraldada. Sama lugu on sõpradega. Kui mõnele neist on antud sel päeval pulma fotograafi roll, siis ühel hetkel tahab sõbergi pidu pidada ja tähtsad fotod tordi lahtilõikamisest, küünlaringist, pruudiröövist või ilutulestikust jäävad lihtsalt inimlikel põhjustel ära.

 Nii võib juhtuda: Pruudi isa oli pulma hiljaks jäämas, sest pruudi emal läks juuksuris piduliku soenguga veidi rohkem aega. Suures ärevuses ja ajanappuses ununes isal tütre palve võtta kaasa tema enda kätega tehtud sõrmustepadi. Isa oli ärevil, pruut ärevil, tseremoonia hilines.

 Hea lahendus: Siinkohal saab sellised detailid päev enne pulmi kohe ära delegeerida kas pulmakorraldajale või floristidele, kes võtavad vastustuse erinevate toimetuste eest enese kanda. Suurtele kogemustele tuginedes võttis sel korral  pulmakorraldaja töötoast rohkem asju kaasa, kui tellitud  ja nii toodi autost agentuuri sõrmustepadi ning tseremoonia võis alata.

 Mina isetegemist maha ei laida-see on huvitav ja põnev tegevus, aga siis peab arvestama kitsakohtadega,mis võivad tekkida ning end selles osas siis vaimselt ette valmistada,et need pulmapäeval rivist välja ei vii ja võttagi siis juhtunud asja selliselt,et elus juhtub ikka nii. Kui on aga soov teha kõike perfektselt, siis on targem hoida proffide külje alla, kes hoiavad oma kogemuste najal kõik teemad kontrolli all.

Nii et siin on Teil täitsa vabad käed-kõike võib teha, sest tänane pulm on oma korralduses vaba ja piire pole.

 

Rahas mõõdetamatu on peokorraldaja vastutus, sest pulmaeelse nädala pinge väsitab pruutpaari ja pidev muretsemine peegeldub pulmapäeval nende olekus ning peegeldub näos.  Olles ise alles pulmakorraldaja tee alguses nägin  pulmapäeval tekkinud erinevaid olukordi, mille lahendamiseks tuli siis kiirelt leppida kas käepäraste vahenditega või jäid lahendused halva eeltöö tõttu poolikuks. Seepärast saigi kujundatud selline teenus nagu „peo järelevalve“ mille idee seisneb selles, et noorpaar annab kõik kokkulepitud teenuste kontaktid peo järelvalve kätte, kes kontrollib kõikide asjade ja teenusetepakkujate töö sujuvust.

Pidu on nautimiseks, mitte muretsemiseks – jätame selle proffide kanda, kes ühtlasi vastutavad kõige selle eest, et noorpaaril ja külalistel sära silmis ja meel rõõmus püsib!

TEENUSED

Vali sobiv pakett, mis aitab Sind edasi Sinu teekonnal imelise pulmapäevani!

PULMAKORRALDUSE TÄISPAKETT

Sisaldab ca 150-200 h pulmakorraldustööd

ennem pulmi.
Hinna sees:

Visiooni ja fookuse hoidmine koos noorpaariga.

Nõustamine, suhtlus, abi, toetus.

Pulmapäeva täisplaani koostamine, sh pulmakoha külastamine.

Pulmapäeval kordineerimine 12h tööd, trantsport

Kingituseks e-raamat "Pulmakorralduse ABC"

Kingituseks 20 superpakkumist erinevatelt pulma firmadelt.

Hind:
Täispakett  2000€

KONSULTATSIOON VÕIMALUSED

Kui Sa soovid oma pulmi ise korraldada ning küsida minult profesionaalset nõu, siis  teen seda rõõmuga

1h konsulatsiooni 100€

Nädalane pakett 300 €

Hinna sisaldab:

Visooni loomine koos noorpaariga, fookuse hoidmine.

Nõustamine, suhtlus, abi, toetus.

Kingituseks e-raamat "Pulmakorralduse ABC"

Kingituseks 10 superpakkumist erinevatelt pulma firmadelt. 

Videokõned kuni 2h

Hind:
Alates  100€

KUUAJALINE PAKETT

Soovi oma pulmakorralduses  professionaalset

abi ja toetust 30 päeva.

Hinnd sisaldab:
Fookuse ja visooni loomine koos noorpaariga.

Nõustamine, suhtlus, abi, toetus.

FB videokõned iga nädal 1h, kokku 4 h

Kingituseks e-raamat-"Pulmakorralduse ABC"

Kingituseks 20 superpakkumist erinevatelt pulma firmadelt.

Hind:
Kuuajaline 800€

pulmakorraldaja.jpg

online TEENUSED

Sul on võimalus osa saada ka online kursustelt.

bottom of page