Pulm kui kaunis sümfoonia

   Pulmakorraldus on nagu tipporkestri poolt

                                                                                       esitatud kaunis sümfoonia,

                                                                                       kus iga noot on täpselt omal kohal !

  Sellel üliägedal pulmamaastikul, kus  ma kohtun väga huvitavate ja erinevate inimestega ning kus on hoomatav  alati  suure armastuse kohalolekut, olen olnud tegus juba 19.a.

 On igati põhjust varsti juubeldada, aga ka see on harukordne, et saan nii palju positiivsete emotsioonidega tööd teha-see hoiab tegusana, noorena, ambitsioonikana .On kohe tahtmine olla veelgi parem inimesena ja on tahtmine pulmi korraldada veelgi huvitavamalt, erinevamalt .

Kahtlemata tuleb ette ka selliseid olukordi, inimesi, kus esineb mõistmatust, mittearusaamist, aga seda tuleb ette igas töös ja siis on juba oskuste ja intelligentsi küsimus, kuidas tekitada lahendeid, mis sobivad mõlemale osapoolele.

Nende tööaastate sisse mahub veel :

  • 17.a üle eestilist suure Pulmamessi korraldust Saku Suurhallis, Näituste Paviljonis, Tallinna Lauluväljakul, Tallinna Perekonnaseisuametis
  •  Anname välja kahte riiklikku kataloogi, mida jaotatakse tasuta noorpaaridele  ja noortele peredele Tallinna Perekonnaseisuametis ja üle Eestilistes Perekonnaseisuametites.
  • Samuti olen Äripäeva Pulmalehte  toimetanud aastast 2010  .
  • 2017.a. ilmus minu sulest  ja Ajakirjade Kirjastuse abiga mahukas PULMARAAMAT

Need kõrvalharud on andnud mulle täiusliku ülevaate, mis toimub täna pulmamaastikul nii uute seadusandluste kohaselt, kui ka  korralduse osas. Pulmamaastikule lisandub igal aastal huvitavaid pulmapeo kohti, uusi tegijaid.

Mul on olnud suur au korraldada safiirpulma ja smaragdpulma ehk siis abielupaarid olid õnnelikult koos elanud  45 ja 55 aastat ! Safiirpulma piduliku tseremoonia korraldasime Pärnus Grillfesti pealaval, kus õnnitlejaid oli mõni tuhat ja südamliku Safiirpulma piduliku tseremoonia korraldasime Paide Linnavalitsuse saalis ning sellele järgnes Südamemajas kitsale pere-ja sõpraderingile väike koosistumine, sest just Südamemajas oli see armas paar kokku saanud aastate eest.

Pika ja õnneliku abielu koos elanud paarid on harmoneeruvad, koos mõtlevad, rahulikud  ja võin kinnitada, et nägin nende silmis aeg-ajalt  kelmikaid sädemeid ja eriti siis, kui meenutati üheskoos tutvumisehetki. Need kohtumised on olnud väga hingerikastavad.

 Aastatega kogutud pulmakorralduskogemused on minu suurim valuuta. See on töö, mis on pikitud täis äärmiselt positiivseid emotsioone, aga siinkohal peavad olema tagataskus  ka sellised isiksuslikud omadused, milledest tähtsamad on äärmine täpsus, kohusetundlikkus ja pole paha, kui on teadmised ka inimpsühholoogiast. Seda viimast on  sel hetkel vaja, kui pulmapäeval noorpaaril adrenaliin üle keeb, siis on vaja osata juhtida osavalt maandumisprotsessi, et päev kulgeks rõõmsates toonides edasi. Ühes suures pulmakorralduses on vaja juhtida ja valikuid teha 45.erinevas segmendis, milledest ma kirjutan pikemalt ka oma PULMARAAMAT ´us. Selle raamatu alusel saab täna olla iga noorpaar oma pulma arhitektiks.

Aeg, milles me täna elame on eriline, isegi liiga eriline. Maailm aga elab oma elu edasi ja ainus, mis on igal keerulisemalgi ajajärgul kindel, et armastus on alati olemas ja lapsed ikka sünnivad. Õnneks on see nii.

Täna on tavalised tseremooniate zoom ülekanded veebis. Tõsi, see on veidi harjumatu, aga samas saavad ilusast sündmusest osa need tuttavad, sõbrad, sugulased, kes elavad Eestist kaugemal ja ka vanavanemad, kellede tervis ei lubakski osavõttu .

Kui eelnevatel aastatel oli ülitähtis pulmapidu ise, siis täna on au sisse tõusnud just eriliste abielutseremooniate korraldamine. Abielutseremoonia kargel varahommikul koos päikesetõusuga või merre loojuva erkpunase päikeseloojangu saatel või kõrgel tuletornis või uhkes teletornis või Lauluväljakul G. Ernesaksa heakskiitva pilgu all või Pirita Kloostri varemetes või Botaanikaaia lopsakas looduses. Kõlab ju toredasti ? Tallinna Perekonnaseisuameti tseremooniameistrid ,vaimulikud ja  notarid tulevad heal meelel ilusat  ning meeldejäävat tseremooniat korraldama. Südamemaja tseremooniameistrid on samuti valmis korraldama Teie toredat abielutseremooniat, aga selleks teeme koostööd notaritega, et Teie abielu saaks seadustatud kas pulmapäeva hommikul või eelmisel päeval.

Minu õnneindeksi hoiavad kõrgel õnnelikud ja rahulolevad noorpaarid ! Julgustan minuga kontakti võtma, et siis  kas väiksemad või suuremad pulmaplaanid saaks juba aegsasti paika panna. Aeg on siin kohal määrava tähtsusega-mida rohkem on aega pulmadeni, seda rahulikumas võtmes saame seda üheskoos korraldada !

 

Tiia Maria Tamberg

 Südamemaja pulmakorraldaja

 

 

 


Järgmine
SÜDAMEGA TUNNETATUD SÜNDMUS-KIHLUMINE

Lisa kommentaar

Email again: